Dobry start. Czyli jak otworzyć własną firmę krok po kroku!

Nazwa firmy

Przy wyborze nazwy dla Twojej firmy musisz wybrać nazwę, która jeszcze nie istnieje w rejestrze Kamer van Koophandel (Izba Handlowa). Warto również użyć w nazwie firmy słów, które będą informowały o rodzaju prowadzonej działalność. Np. chcesz otworzyć firmę, która zajmuje się pielęgnacją ogrodów, warto użyć w nazwie firmy słowa Tuinonderhoud np. Nowak Tuinonderhoud. Potencjalni klienci od razu będą kojarzyć Twoją firmę z prowadzoną działalnością.

Przed zarejestrowaniem firmy, warto również sprawdzić czy jest możliwe wykupienie domeny pod wybraną nazwą – jeśli planujesz założyć stronę internetową dla swojej firmy, jak również funpage na Facebook czy Instagram.

Pamiętaj! W dzisiejszych czasach, jeśli nie ma Cię w mediach społecznościowych – nie istniejesz!

Wybór formy prawnej

Najpopularniejsze formy prawne to firma jednoosobowa (ZZP) – eenmanszaak oraz spółka cywilna V.O.F. Spółka może być prowadzona przez minimalnie dwie osoby. Jeśli masz wątpliwości jaką formę prawną wybrać, zapraszamy do kontaktu.

Rejestracja w Kamer van Koophandel

Gdy już wiesz, jaka forma prawna najlepiej pasuje do Twojej firmy, nadszedł czas, aby dokonać rejestracji w Kamer van Koophandel (Izba Handlowa)

Na stronie Kamer van Koophandel możesz umówić się na spotkanie w pobliskim urzędzie. Rejestracja kosztuje 50€. Izba Handlowa pobiera dodatkowo opłatę 15€ za oficjalny wyciąg papierowy, jeśli jest potrzebny.
Izba Handlowa automatycznie rejestruje Cię również w Urzędzie Skarbowym.

Konto w banku

Jako początkujący przedsiębiorca chcesz maksymalnie ułatwić sobie zadanie. Z kontem firmowym oddzielasz administrację firmową od prywatnej. Wszystkie wydatki i dochody Twojej firmy są w jednym miejscu, co znacznie ułatwi Tobie i Twojemu księgowemu prowadzenie administracji firmy.

Ubezpieczenia

Prowadzenie własnej działalności to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki.
Warto zabezpieczyć siebie oraz swoją przyszłość i wybrać odpowiednie ubezpieczenia. Zarówno na wypadek niezdolności do pracy, jak również ewentualnych popełnionych błędów.

Administracja

Bardzo ważną częścią prowadzenia firmy jest jej administracja.
W tej kwestii nasza firma może znacznie odciążyć przedsiębiorcę. Ważne jest jednak aby przedsiębiorca również prowadził podstawowe prace administracyjne jak np. zbieranie faktur i kosztów na bieżąco.

Jako partner biznesowy Twojej nowej firmy, Sproch Global może zapewnić wsparcie również w rozpoczęciu działalności oraz dopełnieniu wszystkich formalności związanych z dobrym startem.

Skontaktuj się z nami a my zadbamy o resztę!

Kontakt z nami
Ta strona wykorzystuje pliki cookie do zbierania informacji o twoich działaniach związanych z jej przeglądaniem, aby zapewnić ci bardziej odpowiednie treści i materiały promocyjne, a także pomóc nam zrozumieć twoje zainteresowania i ulepszyć witrynę.